Barınma İmkanları

Üniversitemiz merkez kampüs ve çevresinde öğrenciler için yurt hizmetleri sağlanmaktadır.
 
Residorm Özel Öğrenci Yurdu  

Residorm Yükseköğretim Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı bir kurum olarak 2013’ten beri Kötekli kampüsünde fakültelerin yanı başında hizmet vermekte ve güvenli, konforlu ve sosyal bir yurt yaşamı sunmaktadır.
 
İletişim
:0252 999 1 666
:http://residorm.com/residorm-mugla/
:Mugla@residorm.com
 
Kredi ve Yurtlar Kurumu
 

Üniversitemiz Yerleşkesinde; Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nce işletilmekte olan iki yurt bulunmaktadır. Bu yurtlardan Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu 1500; Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu 1800 yatak kapasitesine sahiptir.
 
Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu ile Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu'na öğrenci kabulleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından merkezi sistemle yapılmaktadır.
 
Üniversitemiz öğrencilerinin barınma sorunlarını çözümlemelerine yardımcı olabilmek amacıyla öğrenci kayıt merkezlerinde oluşturulan Barınma Danışma Masası'nda görevli personel aracılığıyla ilimizdeki mevcut yurt, pansiyon, apart, öğrenci evi vb. barınma tesisleri hakkında bilgi verilmektedir.
 
Şahidi Kız Yurdu

İletişim
:0 252 223 86 12
 
Türkiye Diyanet Vakfı Muğla Kampüs Kız Öğrenci Yurdu

İletişim
0 252 223 96 00
http://www.diyanetvakfiyurt.com.tr/