Spor Tesisleri

Birimin temel görevi ve amacı nedir?

Öğrencilere yönelik tıbbi hizmetler ve danışmanlık hizmetleri, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na (SKS) bağlı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü, öğrencilerin ve çalışanların beden sağlıklarını korumak ve geliştirmek, onlara disiplinle çalışma alışkanlığı kazandırmak, sportif faaliyetlere ilgi duymalarını ve serbest zamanlarını ilgi duydukları branşlarda değerlendirebilmeleri için çalışmalar yapmak, sporla ilgili faaliyetleri izlemelerini, isterlerse bu faaliyetlere katılmalarını sağlamak, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından çeşitli tarihlerde ülkemizin değişik illerinde düzenlenen üniversitelerarası sportif organizasyonlarda Üniversitemizin spor takımlarımız aracılığıyla temsil edilmesine imkan yaratmak, ayrıca üniversitemizin sportif amaçlı kullandığı tüm salon, saha, tesis ve malzemelerinin sağlıklı, düzgün ve temiz bir şekilde amacına uygun olarak, tek elden kullanılmasını sağlamak ve sürekli kullanıma hazır bulundurmak, denetlemek, sportif amaçlı düzenlenen üniversite içi, üniversitelerarası ya da uluslararası karşılaşmaların yapılacağı salon, tesis veya sahaları tanzim etmekle görevlidir.

Birimde öğrencilere sunulan hizmetler nelerdir?

Spor organizasyonları ve spor turnuvaları düzenlemek,
Üniversitemizin spor etkinlikleri için kullanmakta olduğu tesislerin tahsis işlemleri, sevk ve idaresini sağlamak,
Gelenekselleşmiş Fakülte ve Yüksekokullar arası spor turnuvaları (Rektörlük Kupası futbol, basketbol, voleybol, personel futsal) organize etmek.

Birimde sunulan hizmetlerden nasıl yararlanılır?

Düzenlenen tüm spor etkinlikleri tüm öğrencilerimize açıktır. Spor tesislerimiz başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm akademik ve idari personelimize de açıktır. Ayrıca tesislerimizde Spor Bilimleri Fakültesinin uygulamalı dersleri, diğer fakültelerimizin seçmeli spor uygulamalı dersleri gerçekleştirilmektedir.

Birimin çalışma ilkeleri nelerdir?

Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 124 Sayılı Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarının İdari Teşkilatı Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname ve Yükseköğretim Kurumları Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor İşleri Dairesi Uygulama Yönetmeliği çerçevesinde faaliyet göstermektedir.

Birimin yıllı/haftalık çalışma takvimi nedir?

Spor Şube Müdürlüğü, hafta içi 08:30-17:30 saatlerinde hizmet vermekle birlikte, spor tesislerimizde Pazar hariç haftada altı (6) gün etkinliğin durumuna göre saat 23:30’a dek hizmet vermektedir.

Birim kampüste nerededir? Hangi binada kaçıncı kattadır?

Mefharet Koçman Sağlık Merkezi Kat:1 / Merkez Yerleşke

İletişim

0252 211 5635 / Kahraman Baştuğ (Şube Müdürü)
http://sksd.mu.edu.tr
sks@mu.edu.tr