Öğrenci Hakları Ofisi

Birimin temel görevi ve amacı nedir? 

Öğrenci Hakları Birimi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin eğitim-öğretim yaşamları boyunca beklenti ve ihtiyaçlarının karşılanmasına
katkıda bulunmak ve yaşadıkları sorunların çözüm sürecinde rehberlik ve destek sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Birimde öğrencilere sunulan hizmetler nelerdir? 

Öğrencilerimiz, yaşadıkları sorunların çözümüne ilişkin nasıl bir yol izleyeceklerini bilemedikleri durumlarda Öğrenci Hakları Birimi’ne eposta yoluyla veya görüşme saatlerinde başvuruda bulunabilirler. Bunun yanı sıra, yaşadıkları bir sorun ile ilgili şikayette bulunup, resmi süreler zarfında, hak arama girişimlerine yanıt bulamadıklarında da birime başvuruda bulunabilirler. Eğer sorunları ile ilgili sağlanan çözüm yeterli değil ise de, aynı şekilde birimden destek alabilirler.

Birimde sunulan hizmetlerden nasıl yararlanılır? 

Öğrencilerimiz ogrencihaklari@mu.edu.tr adresine e-posta göndererek, telefonla arayarak veya her dönem başında internet adresinde ilan edilen gün ve saatlerde birime gelerek görüşme gerçekleştirebilirler.

Birimin çalışma ilkeleri nelerdir? 

Öğrenci Hakları Birimi, 27/11/2019 tarihinde kabul edilen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Hakları Birimi Çalışma Usül ve Esasları uyarınca çalışmaktadır.

Birimin çalışma takvimi nedir?

Öğrenci Hakları Birimi, her akademik dönem başında ilan edilen gün ve saatlerde hizmet vermektedir. Bu zaman zarfı dışında ise, ilgili idari personel başvuru taleplerini almak ve birim yöneticilerine iletmek üzere ofiste bulunmaktadır.

Birim kampüste nerededir? Hangi binada, kaçıncı kattadır? 

Mimarlık Fakültesi Zemin Kat (Mavi Çatı Karşısı)

İletişim

0252 211 5500 / Dr. Öğr. Üyesi Ayşen Maraş
http://ogrencihaklari.mu.edu.tr
ogrencihaklari@mu.edu.tr /