Cinsel Taciz ve Cinsel Saldırıyla Mücadele

Birimin temel görevi ve amacı nedir?

Üniversitemizde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda duyarlılık ve cinsiyet ayrımcılığına karşı farkındalık yaratmak için eğitim, tanıtım ve benzeri çalışmaların düzenlenmesini, yayın yapılmasını sağlamak ve desteklemek, Üniversitemiz çalışan ve öğrencilerini cinsel taciz ve cinsel saldırıdan korumak, cinsel taciz ve cinsel saldırıdan arındırılmış bir ortam oluşturulması için, cinsel taciz ve cinsel saldırı konusunda farkındalığın artırılması, bu tür olayların engellenmesi, şikayet ve iddialar söz konusu olduğunda etkin bir soruşturma ve yaptırım mekanizmasının işletilmeye başlamasını sağlamak Cinsel Taciz ve Cinsel Saldırıyla Mücadele Kurulu’nun sorumluluğundadır.

Birimde öğrencilere sunulan hizmetler nelerdir?

Üniversitemiz çalışan ve öğrencileri başvurularını online olarak https://citsam.mu.edu.tr/ adresinden yapabilmektedir. Başvuruya ait bilgi ve dökumanlar tamamen gizlilik esaslarına dayalı bir şekilde kurul tarafından incelenip var olan durum karşısında mağduriyete çözüm getirmek amacıyla destek verilmektedir.

Birimde sunulan hizmetlerden nasıl yararlanılır?

Mağdur ve mağdur yakınları, online olarak https://citsam.mu.edu.tr/ adresinden başvurusunu yaparak yararlanabilirler.

Birimin çalışma ilkeleri nelerdir?

Cinsel Taciz ve Cinsel Saldırıyla Mücadele Kurulu tarafından bütün işlemler Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Cinsel Taciz ve Cinsel Saldırıyla Mücadele Kurulu Yönergesi’ne uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Birimin yıllık/haftalık çalışma takvimi nedir?

Cinsel Taciz ve Cinsel Saldırıyla Mücadele Kurulu başvuru üzerine toplanır ve bu başvuru ilk önce ön değerlendirmeden geçtikten sonra, Kurul olarak mevcut başvuru hakkında toplantı düzenlenir.

Birim kampüste nerededir? Hangi binada, kaçıncı kattadır?

Rektörlük Binası Kat 1 (Hukuk Müşavirliği)

İletişim

0252 211 2159 / İbrahim Bıçakçı
http://citsam.mu.edu.tr
citsam@mu.edu.tr